نتایج جستجو برای عبارت :

بی‌نتی چه فشاری آورده!

نازنینا! من به آغوشت بهار آورده ام،
یک دل شوریدة پر از شرار آورده ام.
مست از جام جمال و سرخوش از یاد خوشت،
یک دم از بهر طرب یاد خمار آورده ام.
از دلم بردی قرار و صبر و آرام مرا،
در دل شیدا و پرشورت قرار آورده ام.
از کنار درد و غمهای جهان بی کنار
در کنار تو دمی خود را کنار آورد ه ام.
از خود و از کلفت دنیای غم آلود خود
بر جهان بی غبار تو فرار آورده ام.
شاد باش و شاد باش و شاد مان و شاد زی،
شعر پرسوز دلم را من شعار آورده ام.

اگر چه اشک گرمی ارمغان آورده ام مادرنسیم سردم و بوی خزان آورده ام مادرنیاید کس به استقبال من زیرا که می سوزدز هرُم شعله ای کز سوز جان آورده ام مادربه این بی دست و پایی بی پر و بالی نمی دانمچه باعث شد که رو در آشیان آورده ام مادراگر من زنده برگشتم ز صحرای شهادت هاز صدها مرگ تدریجی نشان آورده ام مادررهانیدم ز طوفان ستم ها کاروانی راکه اینک بی برادر کاروان آورده ام مادرحسینت را نیاوردم من و از داغ جانسوزشدل خونین و چشم خون فشان آورده ام مادرب
من ز هر پهنا به آغوشت پناه آورده ام،
یک دل شوریده پردرد و آه آورده ام.
با دل و جان جان و دل سازم فدای عشق تو،
جان به لب دل را به کف همچون گواه آورده ام.
صد گوا جستم برای بخشش عفو گناه،
صد گواه از بهر یک عفو گناه آورد ه ام.
از خود و غمهای خود ناچار می سازم فرار،
من به سوی کعبة مهر تو راه آورد ه ام.
از فریب دیدة این عالم پرشور و شر،
من به چشم دل به سوی تو نگاه آورد ه ام.
شعر آوردم به وصفت از سر صدق و وفا،
ای خدا، بخشا مرا، گر اشتباه آورده ام.
ما از شهر گریخته بودیم و به جنگل پناه آورده بودیم، خزیده بودیم لابه‌لای علف‌ها، توی لانهٔ کلاغ‌ها، میان ریشهٔ درخت‌ها.
ما از شهر گریخته بودیم و به رودخانه پناه آورده بودیم. با موج‌ها همراه شده بودیم. از شیب آبشار سقوط کرده، درحالی که با اولین جوانه‌های درخت گردوی پیر وداع می‌گفتیم؛ جایی در حوالی پیچ دوم رودخانه میان گل و لای گیر کرده بودیم.
ما از شهر گریخته بودیم و به دریا پناه آورده بودیم، به‌سوی دور ترین جزیره‌ها در عمیق‌ترین اقیان
مفهوم آورده در شرکت های تجاری

با توجه به آنکه قوانین تجارت
ایران در خصوص اصطلاح « آورده »، تعریفی ارایه نداده و تنها به صورت مختصر
به انواع آن یعنی آورده ای نقدی وغیر نقدی اشاره نموده اند، دانستن مفهوم
آورده ضرورت دارد. به همین جهت در این نوشتار، ابتدا در گفتار نخست مفهوم
انواع آورده (آورده های نقدی وغیرنقدی)؛ و در گفتاردوم قو
یاد آن روزی که بهمن گل به بار آورده بود و آن زمستانی که با خود نوبهار آورده بود یاد باد آن دل تپیدن های مشتاقان یار و آن عجب نقشی که آن زیبا نگار آورده بود منکران گفتند با یک گل نمی گردد بهار لیک ما دیدیم، یک گل صد بهار آورده بود در نگاهش جلوه گل بود و با غوغای عشق در چن هر گوشه ای را صد هزار آورده بود 
دهه شکوهمند فجر مبارک باد

ادامه مطلب
#شعر_مهدوی
 "وعده ی دیـــــــدار ِ ما
می رود از بام دل این اضطراب ِ بی صدا
می زند بر چشم ِ شعرم سرمه ی نور خدا
تا کتاب ِ چشم ِ نرگس شد مرور از عمق ِ جان
پرسشی هرگز نــَمانــَد از درون ِ مـــــــاجرا
نام او سر حلقـــه ی قاب ِ زمین و هم زمان
آفتـــــاب ِ لم یزل ،هم کـــــهکشان ِ راه ما
ای حضور ِ حاضرت ظــــــهر تمام سایه ها
نیــــــمه ی جانم شوی ای ماه کامل بی ریا
شعبه ای از عشق تو سر فصل جانم می شود
انشعـــــــاب ثروت ِ دنــــــــیا و عــقبایم شمـ
به راستی چگونه تنهایی سفر کنیم و خوش بگذرانیم؟ در این مقاله مطالب مفیدی برای تنها سفر کردن برایتان آورده ایم. اکثر آدمها فکر می کنند اگر تنها سفر کنند بهشان خوش نمی گذرد اما برخی دیگر طرفدار تنها سفر کردن هستند که البته تعداد گروه دوم به مراتب کمتر است. در ادامه نکات جالبی را برایتان آورده ایم تا اگر می خواهید به تنهایی مسافرت کنید، بتوانید خوش بگذرانید.

ادامه مطلب
شکم شیب دار یکی از لوازم جانبی پر استفاده در سالن های ورزشی است. اجرای حرکت با این وسیله به این گونه است که ابتدا می بایست روی آن به پشت خوابیده به نحوی که پاهایتان رو به بالا باشد. در مرحله بعد پاها را از ناحیه مفصل لگن بالا آورده و ران ها را به طرف سینه هدایت کنید. در این وضعیت زانوها باید کمی خمیده باشند. سپس به آرامی پاهایتان را پایین آورده و به حالت شروع بازگردید.
خوش ساخت و با دوام
چرم طبیعی و دوخت با کیفیت

منبع:سایت تن آراتک
 اگر دختر جهیزیه را بدون صورت برداری و در ابتدای ازدواج به منزل شوهر آورده باشد ، آیا می توان ثابت کرد که دختر آنها را آورده است ؟✅  در صورتی که در زمان انتقال جهیزیه به منزل مشترک ، فهرستی تهیه و به امضای زوج برسد ، استرداد آن با مشکلی مواجه نخواهـد شـد ،در غیر این صورت با شهادت شهودی که اطلاع از اقلام جهیزیه دارند و یا مدارک مربوط به خرید آن مـی تـوان در خصـوص اثبـات وجـود جهیزیه اقدام نمود .
    اگر اشتباه نکنم ترم سوم دانشگاه بودیم و آهنگ "همه چی آرومه" تازه منتشر شده بود. هم اتاقی های ما که می شوند همین دوستان الانم، مثل بقیه ی دخترا عاشق این آهنگ بودند و اصلا به ایمان آورده بودند. حداقل روزی ۵-۶ بار این موزیک را با صدای بلند در واحد پخش که میکردند هیچ، حتی با آن همخوانی میکردند و گاهی هم دستی می افشاندند و پایی هم می جنباندند و کلا ایمان آورده بودند که همه چی آرومه و چقدر خوشبختند و زندگی هنوز خوشگلیاشو داره و باید از زندگی لذت بر
قانون از کجا آورده ای سالها پیش تصویب شد و
انشاء الله در حال اجر است ولی این مهم نیست مهم این است که بگویند به کجا برده
اند؟ این قانون باید از صدر مشروطیت از کلیه مسئولین بخواهد که از کجا آورده اند
بعد به کجا برده اند! حتی اگر مهریه همسرانشان کرده اند به دستور امام علی باید از
انها پس گرفته شود و حتی اگر مرده اند وبه ورثه منتقل شده هم معلوم شود. ولی اکثر
انها این اموال را به خارج می فرستند تا مشمول هیچکدام از مواد نشود! زیرا وقتی در
حسابهای سری ب
قدمت فیروزه کوبی
قدمت این هنر به حدود شصت-هفتاد سال پیش باز می‌گردد که در آن زمان شخصی به نام یوسف حکمیان ساکن مشهد روی دستبند، گوشواره و ... فیروزه کوبی کار می‌کرده است و بعد ها به فیروزه کوبی روی ظروف روی آورده‌اند. بیست سال بعد این هنر از مشهد به اصفهان آورده شد و شخصی به نام حاج داداش به فیروزه کوبی  مشغول شد.
ادامه مطلب
مولای من!
من ناتوانی بشرِ زمان غیبت را زمانی فهمیدم که پدرتان امام صادق در وصفتان چنین گفتند:
«علم و دانش 27 حرف است و همه ی آنچه پیامبران آورده اند، تنها دو حرف آن است و مردم تاکنون جز با آن دو حرف آشنایی ندارند. هنگامی که قائم ما قیام کند، 25 حرف دیگر را بیرون آورده و در میان مردم گسترش می دهد و... مجموع 27 حرف را منتشر می کند.»
آری! بشر جز با شاگردی در محضر شما به تکامل نمیرسد.
العجل یا مولا یا صاحب الزمان.
مناسبتی ؛ روز معلم

میلاد نور، در نیمه ی ماه نور، بر عاشقان نور مبارکباد.
* * * * *

شمس عفت زگریبان، قمر آورده بروننخله ی فاطمه، اول ثمر آورده برونبوالحسن را حسنی داده خداوند و حسناز افق، رخ پی اهل نظر آورده برونآمد آن ماه که ماه رمضان کرد دو نیمچون نبی معجز شق القمر آورده برون---* ولادت باسعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی-ع مبارک *
* * * * *

دوش بر گوشم رسید این مژده از جان آفرینمکاید از ره آن نگار دلنواز و نازنینمگفتم ای مه از کدامین آسمان باشی؟ بگفتاشمس ایوان

مبتکر باش .هر کاری می‌کنی ، سعی کن به روشی نو انجامش دهی . سعی کن فردیتی را واردش کنی .امضای اصیلی پای آن بزن .حتی تمیز کردن کف زمین ...می‌توانی به روش خودت انجامش دهی .حتی پختن غذا ، می‌توانی به روش خودت انجامش دهی. می‌توانی خلاقیت رابه تمام کارهایت بیاوری."باید آورده شود ." 
باید عشق به جا آورده شود. اگر جان بخواهد، بخواهد. تن چه می‌خواهد؟ عشق را تن چه کار؟ تن را نگاه دار چنان، تا عشق به جا آری. 
جهان از کف دست چون دود بر می‌خیزد. ناآشنایی را خوش است. ناشناسی را شناختن خوش است. ندانسته را دانستن خوب است. خوب است؟ نه؛ درست است، مهرآمیز است و حقیقی. تنها ناآشنا حقیقت است. 
من شناس نمی‌شناسم. خاص نمی‌شناسم و عام نمی‌دانم. تنها آن به‌خود‌تپیده می‌دانم که از خویش فرو ریخته است. 
در خرابات می‌گذرم، از میان این دنیای خ
قلم را برمی‌داری و می‌بری روی کاغذی که از دیشب آماده‌اش کرده‌ای و در جیب گذاشته‌ای و با خودت به حرم آورده‌ای.
آورده‌ای تا بنویسی، که چه دردهایی داری و چه رنج‌هایی می‌بری، و درمان بخواهی از کسی که روبروی ضریحش نشسته‌ای. بنویسی و آن را از شبکه‌ی ضریح بگذرانی و بنشینی به انتظار.
هنوز اولین واژه را نوشته‌ای و ننوشته‌ای، نگاهت می‌‌چرخد و چشمت می‌افتد به کسی که خاموش و ساکت، گوشه‌ای ایستاده و به ضریح خیره شده است.
چشم از او نمی‌گیری
مروا
چه گونه در گوگل آنالیتیکس نام نویسی کنیم؟سئو سایتمعمولاً در یادگرفتن‌هایی که در اینترنت‌تارنما‌های اهل ایران و اینترنت‌تارنما‌های فرنگی برای نام نویسی گوگل آنالیتیکس آورده شده‌است، قضیه نام نویسی و نصب آن به طور یکدست آورده شده‌است. به لحاظ ما، این طریق منجر خسته شدن استفاده کننده و سرگردان شدن آن ها برای به کار گیری از این ابزار میباشد. پس ما تلاش می کنیم که نام نویسی در گوگل آنالیتیک را از موضوع نصب آن و همینطور فراگیری عمل با آن من
عنوان :  از سر کوی تو تا کوفه و شامم ببرند
خواننده : کربلایی حمید علیمی
فرمت فایل : mp3
حجم فایل : 1.83mb
زمان : 5:18

دانلود فایل / download

متن نوحه :
از سر کوی تو تا کوفه و شامم ببرند
نروم گر چه بدین تکیه کلامم ببرند
من به خود نامدم اینجا که به خود باز روم
توام آورده ای و لشکر شامم ببرند
برادرم ...
من به خود نامدم اینجا که به خود باز روم
توام آورده ای و لشکر شامم ببرند
با چه اجلال تمام آمدم اینجا با تو
بی تو بنگر به چه اجبار تمامم ببرند
به خداحافظی ات آمدم
آموزش کسب درآمد از اینترنت رایگان
روزانه چند میلیون تومان درآمد کسب کن!
اثبات درآمد ها در دو ویدیو داخل متن
با تخفیف استثنایی ۵۰ درصدی تا آخر ماه
یک از جامعترین پکیج های درآمد میلیونی از اینترنت با چند روش بی نظیر
در این پکیج ۳ روش حرفه ای و مطمئن درآمدزایی از اینترنت برای شما آورده شده و می توان گفت یکی از بی نظیرترین پکیج های درآمد زایی از اینترنت می باشد.
درآمد شما از این روش ها متفاوت از همدیگرست. روش اول روزانه از ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار توما
آرامگاه نادر شاه افشار , یکی‌از مکان های توریسم در مسافرت به شهر مشهد به حساب آورده می شود که در مسافت قربت از مقبره حضرت امام رضا ع قرار گرفته است .آرامگاه نادر پادشاه افشار در گلشن نادری جای‌دارد , گلشن نادری در ضلع شمال غربی چهار رویکرد شهدا جای دارد و بعداز ضریح امام رضا ع مهم ترین مکان تاریخی مشهد مقدس به حساب آورده می شود . این گلشن حدودا ۱۴۴۰۰ مترمربع مساحت دارااست و بنای آرامگاه دراین مکان واقع شده که در تمامی روز ها سال صاحب خانه گردش
نزدیک تولد دوستمه و یکی از دردهای من پیدا کردن کتابیه که مطمئن باشم نخونده! یک چیزی که در مورد دوستم هست اینه که راستش تو تولدای من تقریبا طبق سلیقه‌ی خودش برام کتاب آورده. تفاوت سلیقه ما به حدیه که کتاباش تو کتابخونه‌ی کوچیک من حتی یک بار هم خونده نمیشن. شاید هم از توجه گاه به گاه من به سلیقه‌اش فکر می کنه با او هم سلیقه‌ام. نمیدونم. از این بگذریم.رفتم و دو تا کتاب گرفتم. یکی رو هر دو احتمالا دوست داریم و یکی رو چون طبق سلیقه‌ی خودش بود گرفتم.
در این قسمت، 3 طرح درس روزانه از درس " دنیای سرد و گرم " کتاب علوم تجربی پایه اول دبستان آورده ایم. این طرح درس ها جمعا دارای 11 صفحه بوده و هر یک در دو قالب ورد و پی دی اف آورده شده و امکان ویرایش آن ها وجود دارد.
طرح درس اول شامل 2 صفحه بوده و در آن به موضوعات مختلفی از جمله اهداف کلی، اهداف جزئی، اهداف رفتاری، روش تدریس، مدل کلاس، ارزشیابی تشخیصی، ایجاد انگیزه، اجرای تدریس، ارزشیابی پایانی و ارائه تکلیف پرداخته شده است.
طرح درس دوم 5 صفحه دارد و ت

سلام بچه ها خوبین؟ چدورین؟
بچه ها اینو یکی از رفیقا تو گروه فرستاده گویا اینستاش واسش همچین چیزی آورده بعد اونم میگه یادم نیس یه ok بود زدم دیگه این پیغامه رفت ولی خب میگه فکرکردم مشکلی واسه اینستام پیش اومده دیلت کردم رفت! بااینکه میگفت مشکلیم نداشت همین که ok رو زدم وارد پیجم شدم و همه چی سرجاش بود...
حالا من تاجایی که در حد تواناییم بودم خوندم یه چیزایی متوجه شدم ولی کامل منظورشو نگرفتم!!!!! اینکه تهش چی میشه و اینا؟
اها تا یادم نرفته بگم میگف
سال گذشته شب یلدا ، همه‌ی خاله ها و بچه ها و نوه ها خونه‌ی مادربزرگم دعوت بودیم و مراسم شب چله اونجا برگزار شد. از اونجایی که امسال خیلی ها باید طرف همسرهاشون رو هم راضی نگه میداشتن، پنجشنبه شب رو یک ویلا خارج از شهر رزرو کردیم و همگی دور هم جمع شدیم و تا عصر جمعه در کنار هم بودیم و خیلی خوش گذروندیم.
و اما دیشب که شب یلدای اصلی بود با خواهر شوهرها و پسر خواهر شوهر منزل مادر شوهر جمع شدیم به صرف کوفته که خواهر شوهرم پخته بود و میوه و دسر که ما آم
همراه نام تهران شلوغی، ازدحام و تنش های روزانه
تداعی می شود و این که شاید تصور شود سفر به تهران خیلی دلچسب و باب میل نیست. اما
تمام این شلوغی ها زمانی بی تاثیر خواهد بود و شما را به چالش نمی کشد که استراحت
مناسب و کافی داشته باشید. محیطی آرام و مطبوع که در آسایش کامل باشید. هتل های
تهران این محیط ایده آل را برای شما فراهم آورده اند و با تجهیزات و امکانات و
پذیرایی درخور میهمانان، آسایش را در حد اعلا به اتاق ها آورده اند و دیگر جایی
برای نگرانی از
کلیک کنید>>>بازدهی 100 درصدی در کوتاه مدت

سخوز
مجوز افزایش سرمایه ١١۵ درصدی شرکت سیمان خوزستان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را صادر نمود.

بسویچ
مجوز افزایش سرمایه 67%از محل مطالبات و آورده نقدی را دریافت کرد . محل این افزایش سرمایه تأمین منابع مالی جهت اجرای پروژه تولید پست‌های برق از نوع سیستم‌های گازی و سرمایه‌گذاری در شرکت صنایع زنگان پارت قطعه است
در تمام رنج‌ها دوام آورده‌امدوام خواهم آورد،در تمام دردها.چرا که هنر خود بودن را می‌دانم.چرا که می‌دانم هر بار چگونه سر برآورم و بگویم:گور پدر سنّت‌ها!گور پدر آیین‌ها!گور پدر عزا و ادا!گور پدر سال‌های نو!و همه حال‌های هوا!
در تمام ایّام و ادوار دوام آورده‌ام،چرا که می‌دانستم کیستم؛من روحم،ذرّه‌ی خدا.و هیچ کس و هیچ چیز نمی‌توانداز آن خویش در آوردم.
این بار به صدای رسافریاد می‌دارمتا ابد تا همیشه:گور پدر عزا و ادا!گور پدر سال‌های نو!گ
واژه شناسان سه معنای عمده را برای لغت «سنت» ذکر کرده اند:
1. دوام و استمرار و در کل ادامه دادن،
2. راه و روش به معنای مطلق کلمه،
2. راه و روش پسندیده، که در این صورت هرگاه واژه «سنت» به تنهایی و یا به همراه قید "حسنه" آورده شود بمعنی «روش پسندیده و نیکو» خواهد بود. و برای اینکه معنای «روش ناپسند» از این کلمه مستفاد نگردد، بایستی به همراه قید «سیئه» آورده شود.
لهذا با توجه به معنای لغت «اهل» که «گروه» میباشد، «اهل سنت» عبارت است از "گروهی که متحدا را
بسم الله
در خصوص رابطه اختیار و ایمان علامه می‏فرمایند: انسان در امر ایمان یا کفر مختار است.  و اساسا ایمان اضطراری به درد نمی‏خورد و سودی ندارد.  ایمان وقتی اثر دارد که از روی اختیار بوده باشد.  عقیده و ایمان هیچگاه در پرتو زور و جبر اصل نمی‏شود، بلکه تنها برهان و استدلال است که می‏تواند ایجاد عقیده و ایمان بنماید به عبارت دیگر ایمان وقتی مفید است که آدمی در دنیا و قبل از ظهور آیات الهی(عذابهایی که مفّری از آنها نیست) بطوع و اختیار ایمان آو
۱. Bonding time + دلم برا قند عسلم یه نقطه شده بود:* + شوهری برام سوغاتی یه شال و یه بافت و یه گردنبند و یه دسبند و یه آویز پشمالو آورده ♥♥
۲. قیمه + لوبیا پلو + عسل آبلیمو با آب جوش + چایی پرتقال + نون خشک با ماست 
۳. حموم آب گرم با اسکراب
ای بر پدرت صلوات ترامپ نارنجکی! که همه راهها به تحریمای تو ختم میشه!
نتایج تحقیقات تا به این لحظه حاکی از آن است که دولت قویا تصمیم گرفته فارم های شخصی رو ببنده، و همه رو بیاره زیر نظر خودش. اینجوری هم نظارت می کنه و هم می تونه حسابی مالیات بگیره.
چرا؟
چون به خاطر تحریم پول کم آورده ن. الآن بهترین راهی که بتونن دستشون به پول برسه همینه. خب چرا که نه؟ راه بهتر از این برای دور زدن تحریم؟ اصلا از اولش هم افرادی که این ارزهای دیجیتال رو اختراع کردن م
می خواهم بدانی، ای رهگذر مهربانِ اتفاقی، قلبِ مرده ام را حتا چند به نسیمی کوتاه، حتا به نرمی بالهای پروانه، برای یک لحظه ای، کوتاه ثانیه ای، چشم برهم زدنی دوباره وادار به تپیدن کردی. انگار ک دوباره شانزده سالم شده باشد، جوان، زنده. به دنبال فهمیدن رازِ گل سرخ با لبانی ارزان، برای به لبخند باز کردن. می خواهم بدانی ای به یاد آورنده خاطرات زیبا. از یاد برده بودم طعم تپش قلبم را، هیجان را، خیال پردازی، حتا آرزو کردن را. برای ثانیه ای، حتا لحظه ای
در فصل 6 کتاب ریاضی پایه پنجم دبستان، دانش آموزان به مفهوم حجم پی برده و روش بدست آوردن حجم مکعب را یاد می گیرند.
بهتر است جهت یادگیری یا آموزش این درس، از پاورپوینت استفاده شود. استفاده از پاورپوینت باعث می شود دانش آموزان به طور عینی مفهوم درس را درک کرده و مطالب را فرا گیرند.
در این قسمت، دو پاورپوینت آموزشی از درس حجم آورده ایم . این پاورپوینت ها جمعا دارای 43 اسلاید بوده و هر یک در دو قالب معمولی و اسلاید شو آورده شده و امکان ویرایش آن ها وجو
ما به عین تو دیده ایم تو را
وز همه برگزیده ایم تو را
عاشقانه یگانه در شب و روز
در کش خود کشیده ایم تو را
نور چشمی و در نظر داریم
ما به عین تو دیده ایم تو را
به وجود آفریده ای ما را
به ظهور آورده ایم تو را
نعمت الله را فروخته ایم
به بهایش خریده ایم تو را
عنوان فصل 3 کتاب علوم تجربی پایه سوم دبستان ، مواد اطراف ما می باشد . در این درس دانش آموزان ، ساخت حباب را فرا  گرفته و پس از آن با گاز و تبدیل حالت های مواد به یکدیگر آشنا می شوند.
در این قسمت دو طرح درس روزانه جهت تدریس این درس آورده ایم . این طرح درسها جمعا دارای 4 صفحه بوده و هر یک در دو قالب ورد و پی دی اف آورده شده و امکان ویرایش آنها وجود دارد.
طرح درس اول شامل 2 صفحه بوده و در آن به مبحث ساخت حباب پرداخته شده است . در ابتدای این طرح درس ، مراحل
هتل ها یکی از رسالت هایی که دارند ایجاد آسایش
است؛ و ابزاری که این روزها به کمک آن ها آمده اینترنت است. هتل ها گامی فراتر
برداشته و راحتی را از قبل سفر برای مسافران به ارمغان آورده اند. رزرو هتل به
صورت اینترنتی از جمله خدماتی است که هتل ها برای رفاه حال میهمانان از آن بهره می
برند. هتلی که آسایش را تا منزل شما آورده چطور ممکن است در طول سفر این راحتی را
چند برابر برایتان ایجاد نکند.
بنده بعنوان یک ایرانی شانس آورده‌ام که صاحب‌خانه‌م و همین صاحب‌خانگی باعث شده است بخش عظیمی از مخارج عمده ایرانیان یعنی مخارج اجاره‌نشینی را درک نکنم. با این حال سایر سختی‌های زندگی را می‌فهمم. می‌فهمم حداقل حقوق 1.5 میلیون تومانی یعنی چقدر؟ می‌فهمم زندگی در زیر خط فقر چیست چون مدت‌هاست که در حوالی همانجا زندگی می‌کنم! تازه شانس آورده‌م اجاره مسکن نمی‌دهم! می‌فهمم یک باک بنزین 150 هزار تومانی یعنی چه؟ و می‌فهمم 60 لیتر بنزین چقدر است
علائم زایمان
در هفته های آخر بارداری انقباضاتی که در اوایل بارداری وجود داشتند پر رنگ تر شده و ممکن است حتی دردهایی نیز ایجاد کنند که به این درد ها به اصطلاح دردهای براکستون هیکس می گویند و مادران فکر می کنند که دردهای زایمان شروع شده اما در واقع این دردها، درد کاذب هستند.

(منبع این نوشته مقاله سایت نوکو میباشد و به صورت خلاصه آورده شده است. جهت دیدن مقاله کامل میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر مقاله را به صورت کامل مشاهده کنید. در مقاله کامل
 دانلود جزوه ی کامل و جامع کدینگ لغات تافل pdf

عنوان:دانلود جزوه ی کامل و جامع کدینگ لغات تافل pdf
حجم فایل:1.31مگابایت
تعداد صفحات:225صفحه
نوع فایل:pdf
کیفیت فایل:عالی
سلام دوستان
دوستان جزوه ای که در اختیارتون قرار داده شده از جزوه های کامل و بسیار تاثیر گذار در تافل میباشد چرا که این جزوه شامل تلفظ کلمات میباشد.
همچنین کلمات مترادف نیز آورده شده است.معنی هر لغت نیز ترجمه شده است.و از همه مهم تر اینکه هر لغت به صورت کد آورده شده تا آسان و
سریعتر در
تو ببین نبود نت و تنهایی و گم و گور شدن دوستا و الکی بودن همون ۴ تایی که هنو هستن چقدر فشار آورده که زنگ زدم به یکی که تا حالا ندیدم که از یاس فلسفی‌ای که دچارشم حرف بزنم و قضیه انقدر عجیب و غریب بود که حتی نتونستیم چیزی هم بگیم.

معلم سوم دخترشو آورده بود مدرسه. خانوم کوچولو چسبیده بود به مامانش و با کسی حرف نمی زد. رفتم جلو، سلام کردم و دو دقیقه بعد داشتیم تو کلاسم واسه لگوها قصه میساختیم و من برای بار هزارم از خودم میپرسیدم من اینجا چیکار میکنم؟

راه نجات از گرفتاریها از زبان بزرگان دین:
نقل اول:
✍️آیت الله مجتهدی (ره) ؛
✍️استغفار زیاد،  ۴ خاصیت دارد :رهایی از غم و اندوهاحساس امنیتنجات از تنگناهازیاد شدن رزق و روزی

نقل دوم:
آقا سید ابوالحسن علی رضوی کشمیری گفت:"عموزاده‌ام آیت‌الله سید عبدالکریم کشمیری فرمود: یخچال نداشتم. به حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) رفتم و از آن حضرت یخچال خواستم. به منزل که برگشتم دیدم دربِ منزل، گاری ایستاده و یخچال آورده است. گفتم از کجا آورده‌ای؟ گفت:
1- «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تُلْهِکُمْ أَمْوَالُکُمْ وَ لَا أَوْلَادُکُمْ عَنْ ذِکْرِ اللَّهِ ِ وَ مَنْ یَفْعَلْ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ الْخاسِرُون‏: اى کسانى که ایمان آورده ‏اید اموال و فرزندانتان شما را از یاد خدا غافل نکند، و هر کس چنین کند زیانکار است.» (منافقون/9)2- «قُلْ إِنْ کَانَ آبَاؤُکُمْ وَأَبْنَاؤُکُمْ وَإِخْوَانُکُمْ وَأَزْوَاجُکُمْ وَعَشِیرَتُکُمْ وَأَمْوَالٌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَتِجَارَةٌ تَخْشَوْنَ کَسَاد
شروع مسابقه «کوییزی شو» به مناسبت عید نوروز ⁣
از همین الان تا ۱۶ فروردین، دوستاتو کوییزشویی کن و علاوه بر دریافت پول نقد و جون اضافه به ازای هر دوست، اگه بیشتر از همه دوستاتو دعوت کنی، بدون قرعه‌کشی برنده کنسول PS4 میشی! ⁣
جوایز مسابقه:⁣
❤️ به ازای هر نفری که با کد دعوت شما تو کوییزشو ثبت‌نام و حداقل تو یک مسابقه شرکت کنه، یک جون اضافه و ۱۰۰۰ تومن به حساب کاربری شما و دوستتون واریز میشه. ⁣
در پایان مسابقه (۱۶ فروردین)،کسی که بیشترین تعداد
مژه های بلندمواد موجود در چسب های کاشت مژه حاوی فرمالدئید هستند. از این رو کاشت مژه از راه های خطرناک برای پرپشت کردن مژه هاست. در این مطلب راهکارهای طبیعی بلند شدن مژه را آورده ایم. روغن زیتون، نارگیل و بادام را مخلوط کرده و با برس تمیز به مژه هایتان بمالید. از ریشه شروع کرده و 5 ثانیه برس ریمل را نگه دارید. 4 تا 5 بار پیش از خواب این کار را انجام بدهید. روغن بادام منبع غنی ویتامین های E، A و B است. همچنین مژه ها را نیز تقویت می کند. می توانید رشد مژه
مژه های بلندمواد موجود در چسب های کاشت مژه حاوی فرمالدئید هستند. از این رو کاشت مژه از راه های خطرناک برای پرپشت کردن مژه هاست. در این مطلب راهکارهای طبیعی بلند شدن مژه را آورده ایم. روغن زیتون، نارگیل و بادام را مخلوط کرده و با برس تمیز به مژه هایتان بمالید. از ریشه شروع کرده و 5 ثانیه برس ریمل را نگه دارید. 4 تا 5 بار پیش از خواب این کار را انجام بدهید. روغن بادام منبع غنی ویتامین های E، A و B است. همچنین مژه ها را نیز تقویت می کند. می توانید رشد مژه
ای کسانی که ایمان آورده اید ایمان بیاورید. (سوره نساء ایه 136)
از وقتی شنیدم حسن بصری گفت : ما رایت حقا اشبه بباطل من الموت « حقی را شبیه تر به باطل از مرگ نیافتم » فهمیدم ادعای من به باور مرگ بزرگترین یاوه سرایی است... شما هم اگر همانگونه که به وجود کشوری مانند چین و یا امریکا در قسمتی از این کره خاکی باور دارید ,اطمینان پیدا کردید که بزودی این دنیا را ترک و به یک سفر بدون باز گشت رهسپار می شوید می توانید ادعا کنید به اخرت ایمان آورده اید..پ.ن یا ایه
مواردی که می‌توانید همراه خود به مسابقه‌ بیاورید عبارت‌اند از:
صفحه کلید (غیر وایرلس، بدون امکانات پردازشی، حافظه و پورت اضافی)
ماوس (غیر وایرلس)
لغت‌نامه
موارد فوق باید در روز مسابقه‌ به محل مسابقه آورده شده و به استف‌های فنی تحویل داده شوند. این موارد پس از بررسی توسط کمیته‌ی فنی و در صورت عدم وجود مشکل، در اختیار شما قرار خواهند گرفت.
موارد زیر می‌توانند مستقیما در روز مسابقه‌ی اصلی به محل مسابقه آورده شوند:
لباس و خوراکی سبک
نوشت‌ا
بسم رب المهدی
 پروانه های سوخته / ۴
حسین جان! برایت لشکر آورده ام...
خودت می دانی که تو تمااااااام عمر و زندگی زینبی؛ پس چه باک از اینکه طفلانم را پیشکش به آستانت کنم؟طفلانم، نذر چشمانت...طفلانم، نذر بودنت...طفلانم، نذر ماندنت...
سرت سلامت برادر...سرت...سرت... 

چهارم_محرم_۱۴۴۱
بسم رب المهدی
 پروانه های سوخته / ۴
حسین جان! برایت لشکر آورده ام...
خودت می دانی که تو تمااااااام عمر و زندگی زینبی؛ پس چه باک از اینکه طفلانم را پیشکش به آستانت کنم؟طفلانم، نذر چشمانت...طفلانم، نذر بودنت...طفلانم، نذر ماندنت...
سرت سلامت برادر...سرت...سرت... 

چهارم_محرم_۱۴۴۱
من:یکی از اینترنای سال پایینی دیشب کشیک بود و برداشته بود بچه ی شیرخوارش رو همراهش آورده بود پاویون،تا صبح ونگ زد نذاشت بخوابیم!میکول:خاک تو کلّه ات گلی!!!
من:خاک تو کلّه ی پوک خودت،چرا فحش میدی?
میکول:من جای تو بودم میرفتم زیر خاک از خجالت که سال پایینیم بچه داره و من دوست پسر هم ندارم!!!
من:******:|
آنچه بیشتر کودکان و نوجوانان را شیفته خود می کند، بازی های رایانه ای است. پیشرفت کیفیتی این بازی ها به فاصله ی کوتاهی در ایران رواج یافته و بازار اسباب بازی و لوازم سمعی و بصری را به تسخیر خود در آورده است.اثر بازی های رایانه ای بر کودکان و نوجوانانپدیده ی جدید دانش بشری که تقریباً در همه ی شئون زندگی اسنان راه یافته است. همچون دیگر ساخته های دست بشر دو رو دارد که یک روی آن استفاده صحیح در کارها و کمک به رشد و سعادت بشر است و روی دیگر آن استفاده
تکه های تنش را از آن سر شهر آورده بودند. می گفتند آفتاب که زده سیاهی جسمی را روی آب دیده اند. به گمان اینکه نیمه جان می گیرندش به آب زده بودند. وقتی رسیدند چیزی جلوی چشمانشان شناور بود که گویی هیچگاه نفس نمی‌کشیده. انگار هیچگاه راه نرفته است، شعر نخوانده است، انگار که هیچ شبی عشق نورزیده است. انگار از ازل روی آب شناور بوده .
دنبال خانواده اش می گشتند. کسی نمی دانست از چه وقت روی آب بوده. چشمانش بیرون زده و پلک هایش طوری ورم کرده بودند که نمی بستن
جهل چیست؟
عدم دانایی را جهل گویند ، در واقع جهل نادانی است یعنی اینکه
در مورد چیزی شناخت نداشته باشیم.
جهل زمانی بدتر است که ما به آن و وجود آن عالم نباشیم و وقتی ما
به جهل خود در زمینه ای پی ببریم ، نصف علم را در آن زمینه به دست
آورده ایم
ادامه مطلب
یه جایی باید با خودمون روراست باشیم و قبول کنیم که دیگه داریم زیادی خودمون را دست بالا میگیریم .
از خودمون انتظار معجزه داریم .

آخه مگه ما کی هستیم ؟!

ندا می آید : تو چیزی جز یه کرم که از قضا در فرگشت دست و پا در آورده نیستی پس بگیر بشین سر جات و زندگی خودت را بکن !
روزی که همدیگه رو دیدیم من مارکوپولویی بودم واسه خودم. کلی این ور دنیا رفته بودم، کلی اون ور دنیا. مثلا کوله‌باری از تجربه بودم برا خودم.
روزی که همدیگه رو دیدیم ندرتا پاش رو از شابدوالعظیم اون ور تر گذاشته بود الا ۲۸ صفرها که مشهد‌الرضا می‌رفت مستضعفی.
یه عمره هم رفته بود طلبگی. که اونم از قدیم گفتن کبوتر با کبوتر، حاجی با حاجیه!
ازدواج که کردیم جامون رو عوض کردیم، جبر محیطی!
این روزا من تو خونه‌ام با بچه‌ها. ندرتا پام رو از شابدوالعظیم اون
روون ریولین رئیس جمهور اسرائیل از بنی گانتز خواست دولت تشکیل دهد. آقای گانتز حمایت دو حزب مهم را به دست آورده و اگر بتواند دولت تشکیل دهد بجای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر می‌شود.
آقای نتانیاهو پیشنهاد کرده که یک دولت ملی اضطراری به ریاست خودش دو سال دیگر در قدرت باشد و بعد آن را به بنی گانتز تحویل دهد.
در همین حال دادگاه آقای نتانیاهو به علت سوء استفاده مالی که قرار بود دو روز دیگر آغاز شود به علت کرونای ۲۰۱۹ به دو ماه دیگر موکول شده است.
https://bb
سراپا اگر زرد و پژمرده ایم
ولی دل به پاییز نسپرده ایم

چو گلدان خالی لب پنجره
پر از خاطرات ترک خورده ایم

اگر داغ دل بود، ما دیده ایم
اگر خون دل بود، ما خورده ایم

اگر "دل" دلیل است، آورده ایم!
اگر "داغ" شرط است، ما برده ایم!...
ادامه مطلب
سراپا اگر زرد و پژمرده ایم

چو گلدان خالی لب پنجره

اگر داغ دل بود، ما دیده ایم
اگر خون دل بود، ما خورده ایم

اگر "دل" دلیل است، آورده ایم!
اگر "داغ" شرط است، ما برده ایم!...
ادامه مطلب
درخت گیلاس، سایه ی خود را مانند دامنی(سفره ای) روی زمین پهن کرده است. حیوانات در جنب و جوشند و رودخانه می تازد. ریشه های درختان در کمین آب رودخانه نشسته اند و منتظرند تا آن را شکار کنند. ادکلن گل ها در هوا پخش شده و پروانه ها را به وجد آورده است. چادر کوه پشت حصارهای  قدیمی مزرعه دار، پهن(بر پا) شده و به این منظره ی حیرت انگیز خیره شده است.
بوی منحصربه‌فرد گوجه‌های پخته‌شده و رب‌های خانگی چند وقتی می‌شود که نوستالژی دهه ۶۰‌و قبل‌تر را به دل دهه ۹۰ و زندگی مدرن شهری آورده است. از کوچه‌های قدیمی و خانه‌های ویلایی حیاط‌دار حالا دو ماهی می‌شود که بوی رب خانگی را به راحتی می‌شود تشخیص داد. سرکار باشی، درگیر زندگی روزمره و کار سخت در یک فضای کاملا شهری و یک‌دفعه یک بو تو را به چند سال پیش ببرد وقتی با اعضای خانواده‌ات مشغول درست‌کردن رب خانگی بودی. اخیرا خانواده‌ها رو آورده
بی ارزش ترین نوعِ افتخار، افتخار به داشتن ویژگی‌هایی است که خود انسان در داشتنشان هیچ نقشی ندارد:
مثلِ : « چهره، قد، رنگ چشم، ملیت، ثروت خانوادگی و...»
«از چیزایی که خودتان به دست آورده اید حرف بزنید...مثل: انسانیت، مهربانی، گذشت، صداقت و...!!!»
✅ آدمی را ادمیت لازم است: عود را گر بو نباشد هیزمی بیش نیست...
 کتاب حاضر، درباره فرهنگ دینی عفّت و حیا و حجاب و رابطه آن‌ها با یکدیگر و بیان مصادیق شهر یزد است. نویسنده، با استناد به منابع دینی و پژوهش‌های پیشین و بهره‌مندی از روش مطالعات کتابخانه‌ای و گردآوری اطلاعات، مسائل مبنایی و زیربنایی درباره موضوع عفّت و حیا و حجاب را گردآوری کرده است. در فصل اول، مفهوم حیا توضیح داده شده و حیا و تقسیمات آن از منظر خداوند، فرشتگان و حجت‌های الهی آورده شده و انواع حیا از جمله حیای نگاه، پوشش، حیا از مردم و خو
سراپا اگر زرد و پزمرده ایم
چو گلدان خالی لب پنجره
اگر داغ دل بود ما دیده ایم
                      اگر خون دل بود ما خورده ایم
اگر دل دلیل است آورده ایم
                     اگر داغ شرط است ما برده ایم
اگر دشنه ی دشمنان گردنیم
                     اگرخنجر دوستان گرده ایم
  گواهی بخواهید اینک گواه
                  همین زخم هایی که نشم
خواندن نماز قبل از افطار یا بعد از آن ؟ 

خواندن نماز قبل از باز کردن روزه یا بعد از آن

در ماه پر
برکت رمضان، هنگام افطار و باز کردن روزه، آن هم روزه‌ای که به امر
پروردگار می‌گیریم از زیباترین لحظات محسوب می‌شود، در این ماه هر لحظه
انسان در آغوش پر لطف و رحمت خداوند است. اما سوالی که ممکن است برایمان
پیش بیاید این است که: آیا تفاوتی دارد نمازمان را بعد از باز کردن روزه
بخوانیم یا قبل از آن؟
آیا خواندن نماز قبل و بعد از افطار
ترامپ می گوید هیلاری کلینتون و اوباما داعش را به وجود آورده اند.پس پدر و مادر واقعی داعش پیدا شد و داعش به آغوش گرم پدر و مادر واقعی خودش یعنی اوباما و هیلاری برمیگردد و از دست اسلام که به دروغ گفته میشد پدر و مادر داعش هستن راحت میشوند.اوباما خودش هم در صحبتهایش حرفهای ترامپ را تایید می کند و اعتراف می کند که نیروهای داعش را ما آموزش دادیم.  خب پس میتوان گفت باراک اوباما و اطرافیانش یک پدر واقعی برای داعش هستند یک پدر خوب که برای فرزندش همه چ
پنجره را که باز می‌کنم، انگار دریچه‌ی خاطرات نامحدودم را باز کرده‌ام. شاید همه‌ی بادها درختان را شکسته‌اند و شاید فاجعه‌ای به بار آورده‌اند. اما من همه‌ی آن‌ها را دوست دارم. بادها. باران‌ها. طوفان‌ها. خاطرات. می‌دانم که آن‌ها هم در گوشه‌ای از قلب مرطوب و مه‌گرفته‌شان مرا دوست دارند...
بهامین لطفا آرووم باش، تومگه  شب قبل آزمون همه چی را نسپردی به خدا پس ناامیدی ممنوع...
فقط واسه آزمون بعدیت الان درس بخون .
ولی آخه؟!

از وقتی sms اعلام  منتشر شدن کلید سوالات واسم اومد ،نگرانی بدی هجوم آورده سمتم.
میترسم ...حتی نمیخوام پاسخنامه را چک کنم...
+یادداشت شماره ۴۹
یکی از راه های دیگر ، شما باید به صرف مقداری از پول سخت به دست آورده خود را در کمد لباس خود را (شما نمی توانید راه رفتن در اطراف با هیچ لباس ، بعد از همه). اما بدانند که قطعات برای صرفه جویی در و که ارزش سرمایه گذاری می تواند یک مسیر مالی روی حیله و تزویر به حرکت است. در حالی که
ادامه مطلب
این روزا با هر آدمی که حرف میزنم میرنجم. با هرکسی که نشست و برخاست میکنم عصبی میشم. نمیتونم خودمو کنترل کنم. 
اصلا به خودم که میام میبینم چیزی برای از دست دادن ندارم. حقیقتا مگه من چه چیزی به دست آورده ام که حالا برای از دست دادنش مغموم باشم؟
شده ام چوب دو سر نجس، از هر طرف به غم آلوده شده ام...

اینجا مهمونی!
با یه لباس فوق تنگگگگگ...
که نفسمو بند آورده‌..
زیر نگاه گروه ضربت...
و دارم هلاک میشم...
چرا تموم نمیشه ؟
ای خدااااا...
نصیب هیچ کس نکن!
یکی کنارم نشسته که هی واسه نامزدش ویس میفرسته:حوصلم سر رفته!
خب که چی!رفته که رفته !حوصله منم سر رفته!لوووس!
قانون اول تقویت حافظه: تجسم
تجسم ، کلمه‌ای است هم ردیف حافظه
سوال : بیاد بیاورید دستگیره درب منزل شما چه رنگی است وچه شکلی دارد ؟
اگر بیاد آورده باشید
حتما به این علت بوده که توانسته اید تصویر درب  منزل خودرا بیاد آورده
باشید و این اتفاق زمانی انجام می شود که شما تصویر دستگیره درب خودرا خوب
تجسم نموده باشید
تجسم و حافظه دومفهوم
کاملا به هم نزدیک هستند هر چه حافظه شما قوی تر باشد تجسم شما هم قویتر
خواهد بود و هر چه تجسم شما قویتر باشه حافظت
وثوقشرکت سرمایه گذاری وثوق امین از برنامه افزایش سرمایه 50 درصدی خبر داد."وثوق" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 120 به 180 میلیارد ریال برساند. تامین مالی این شرکت از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی اعمال خواهد شد.
سمگا
سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران از برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی خبر داد."سمگا" در نظر دارد سرمایه فعلی را از 3000 به 6000 میلیارد
تومان برساند. تامین مالی این شرکت درصورت موافقت سازمان بورس از محل مطالبات حال شده س
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتابی که مربوط به احکام خانواده و با همین نام بود چنین آورده بودند که
صفحه ۲۹
 از امام خمینی استفتاء شده است که
آیا برای دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی اجازه امام و مرجع تقلید لازم است؟
و امام در جواب فرموده اند
دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی به هر نحو ممکن بر تمام مکلفین واجب است و مشروط به اجازه نیست
و در صفحه ۲۸همان کتاب
از قول امام خمینی آورده بود
در تمام احکام شرعیه برغیرمجتهد ک
مشارکت در ساخت یا سهم الشرکه چند سالی است که با اقبال خوبی از سمت صاحبان ملک‌های قدیمی و کلنگی روبه‌رو شده است. این قراردادها اگر به صوت درست و با رعایت حقوق طرفین پیش برود، سود رضایت‌بخشی به همراه خواهد داشت؛ زیرا در سال‌های اخیر و خصوصا در شهرهای بزرگ دیگر کمتر کسی ممکن است هم صاحب زمین باشد و هم سرمایه و تخصص لازم را برای ساخت بنای جدید در اختیار داشته باشد.مشارکت در ساخت مزایای بسیار دارد که می ‌توان به این موارد اشاره کرد در وبسایت گر
امروز یه زنبور عسل مَنو نیش زد... بغل گوشم... سوختم!!!
سال‌ها بود زنبور منو نیش نزده بود!
چند روز پیش هم توی همسایگی‌مون دو تا بچه رو زنبور نیش زده بود...
یه زمین خالی هست نزدیکای خونه ما... صاحب زمین ورداشته کلی کندوی زنبور رو آورده توی زمین...
من نمیدونم توی شهر جای نگه داشتن زنبوره؟؟؟
واضع مقولات عشر ارسطو بوده او مقولات را یعنی آنچه را که قابل تصور در ذهن و یا تفکر است  به ده قسم تقسیم نموده که در زیر آورده شده است.

کم و کیف وضع این له ز بعدش هم متی
همچنین باشد مضاف و فعل و بعدش انفعال

توضیحات مقولات عشر
ادامه

سراپا اگر زرد و پزمرده ایم
چو گلدان خالی لب پنجره
اگر داغ دل بود ما دیده ایم
                      اگر خون دل بود ما خورده ایم
اگر دل دلیل است آورده ایم
                     اگر داغ شرط است ما برده ایم
اگر دشنه ی دشمنان گردنیم
                     اگرخنجر دوستان گرده ایم
  گواهی بخواهید اینک گواه
                  همین زخم هایی که نش
    پسر بچه ی دو سال و هشت ماهه شان را آورده اند درمانگاه. بچه سوزش ادرار شدید و قرمزی ناحیه ی تناسلی دارد. قبل از معاینه میپرسم بچه ختنه شده؟ می گویند نه. میگویم خب چرا تا این سن ختنه اش نکرده اید؟ دارو را که خورد و خوب شد ببرید عمل اش کنید. پدرش جواب می دهد: مامانش یکی دیگه توی راه داره. به دنیا که اومد باهم میبریمشون.
گرچه من را میتوانی زود از سر وا کنی
تا سحر این پا و آن پا میکنم در وا کنی
آمدم دیگر بمانم پس مرا بیرون نکن
مشت خاک آورده‌ام تا کیسه‌ی زر وا کنى
اول مهمانی از تو خواهشی دارم فقط
می‌شود زنجیر را از پای نوکر وا کنی
من خودم رسوای این و آن شدم با معصیت
پیش چشم خلق لازم نیست دفتر وا کنی
افتضاحی که به بار آورده‌ام شد دردسر
اصلاً اینجا آمدم که از سرم شر وا کنی
واسطه چه بهتر از این نام زهرا هست که
آنقدر می‌کوبم این در را که آخر وا کنی
گریه از نان شبی که م
اینم از خزعبلات تنهایی و اتاق تاریک و خلوت جولای هست که همه رفتن احتمالا...
به خودم مفتخرم که خیلی وقته ندیدمت...
چیزی رو هم از دست ندادم واقعا...
زندگی اونقدر برام اتفاق نو آورده که نیازی ندارم به چیز جدیدی...
اما کنجکاوم که بدونم تو چه طوری و چه طور بودی توی این ایام؟
با چشمای خیره دنبال جوابم گاهی...ناخودآگاه...
 زنگ
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول
ادبیات
امتحان فارسی+ تدریس کتاب تکمیلی درس 8
                           برای فردا کتاب وزارتی و تکمیلی آورده شود

دوم
مطالعات
درس های13توسط دانش آموزان اراه شد
                                 درس 11 توسط دانش آموزان اراه  شود

سوم
زبان
خواندن نمرات آزمون ترم + تدریس صفحات  23 و 24
درس 5 پیش خوانی شود + خرف های Gg , Ss , Uu  20  کلمه نوشته شود + صفحات 26 و 27 کتاب کار نوشته شود

چهارم
زیست
خواندن ن
عنوان درس 9 کتاب علوم تجربی پایه ششم دبستان، سفر انرژی می باشد. در این درس دانش آموزان با انجام آزمایش و فعالیت های مختلف، با مفهوم ذخیره انرژی، تبدیل انرژی و اندازه گیری آن آشنا می شوند.
در این قسمت، دو طرح درس روزانه جهت تدریس این درس آورده ایم. این طرح درس ها جمعا دارای 8 صفحه بوده و هر کدام در دو قالب ورد و پی دی اف آورده شده و امکان ویرایش آن ها وجود دارد.
 طرح درس اول شامل 5 صفحه بوده و با استفاده از روش تدریس کاوشگری و با تکیه بر گام های گانی
چک لیست مصاحبه در یک فایل ورد آورده شده است. بعضی از گویه های آن به صورت زیر است:
چرا مصاحبه برای گردآوری داده‌ها انتخاب شده است؟
ساختار مصاحبه برای رسیدن به اهداف چیست(نیمه ساختارمند، ...)؟
چه کسی مصاحبه خواهد کرد؟

ادامه مطلب
دانلود بازی SHADOW FIGHT 2
در این بازی شما شخص یک مرد سایه ای را
دارید و با دشمنانتان باید مبارزه کنید
این بازی در چند قسمت مختلف جنگ را برای 
شما آورده است و شما در این جنگ ها پیروز 
شوید.game 2019 این بازی را برای شما آورده است و این بازی فوق العاده و جذاب را از وبلاگ 
سایت game 2019 دانلود کنید.
ادامه مطلب
«١٦»اَلَّذِینَ‌ یَقُولُونَ‌ رَبَّنا إِنَّنا آمَنّا فَاغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا وَ قِنا عَذابَ‌ النّارِ (پرهیزگاران)کسانى‌اند که مى‌گویند:پروردگارا! براستى که ما ایمان آورده‌ایم،پس گناهان ما را ببخشاى و ما را از عذاب آتش حفظ‍‌ فرما. پیام‌ها: ١-متّقین،همواره در انابه و دعا هستند. «یَقُولُونَ‌» 
ادامه مطلب
«٥٣»رَبَّنا آمَنّا بِما أَنْزَلْتَ‌ وَ اتَّبَعْنَا الرَّسُولَ‌ فَاکْتُبْنا مَعَ‌ الشّاهِدِینَ‌ پروردگارا! به آنچه نازل کرده‌اى ایمان آورده‌ایم و از پیامبر پیروى نمودیم،پس ما را در زمره گواهان بنویس. نکته‌ها: در عبارت «مَعَ‌ الشّاهِدِینَ‌» معناى حمایت است که در
ادامه مطلب
مناسب ترین کتاب برای آمادگی آزمون تیزهوشان چه کتابی است؟
کتابهای زیادی با عنوان منابع آزمون تیزهوشان منتشر شده است. بسیاری از این کتب، فقط با سخت نشان دادن سطح آزمون تیزهوشان و انباشتی از مطالب اضافی سعی در فروش کتاب دارند. مثلا اگر نگاهی به کتاب کاهه پلاس بنیدازید. با یک مرور نکات آن می بینید بسیاری از مطالب مربوط به پایه دهم و یازدهم است و به هیچ عنوان تستی از آنها در آزمونهای تیزهوشان آورده نشده است. البته این موضوع در مبحث احتمال برای اک
دو روز است که بی حالم. شاید ااز اهل خانه وا گرفته باشم. سست شده ام و بی حالم. سازندگی ویژه نامه ای در مورد دکتر صدیقی ترتیب داده و مطالب عمدتا چکیده و مختصری از دوران زندگی سیاسی اجتماعی اش را آورده است. به نطرم در این مورد بخارا بهتر عمل کرده است که چند شماره پیشش مختص دکتر صدیقی بود. 
دو روز است که بی حالم. شاید از اهل خانه وا گرفته باشم. سست شده ام و بی حالم. سازندگی ویژه نامه ای در مورد دکتر صدیقی ترتیب داده و مطالب عمدتا چکیده و مختصری از دوران زندگی سیاسی اجتماعی اش را آورده است. به نظرم در این مورد بخارا بهتر عمل کرده است که چند شماره پیشش مختص دکتر صدیقی بود. 
در اخبار امروز استقلال درج شده بود که قدرت های سنتی آسیا در این دوره راه سخت و پر فراز و نشیبی را باید طی کنند. به غیر تیم ملی فوتبال کشورمان که خبرش را خواندیم عربستان خیلی ضعیف ظاهر شده است بطوریکه با یمن به تساوی دو بر دو رسید و در این گروه فلسطین با برد مقابل ازبکستان و باخت به سنگاپور شرایط ویژه ای را در این گروه بوجود آورده است.
در 

سلام مـوى سپیدم خوش آمدی به سـرم 
رسیده‌ای که بگویی چقدر خون‌جگرم
تو را در آینه دیدم شناختم اما 
مرا در آینه دیدی؟ چه آمده به سرم
خبر برای من آورده‌ای که پیر شدی 
خبر برای تو آورده‌ام که با خبرم
به هر دری که زدم بسته بود باور کن
نوشته‌اند به پیشانیم که در به‌ درم
بهار بود و به بهمن کشید و رفت که رفت
از آن به بعد کمی تیر می‌کشد کمرم
"علی فرزانه موحد"
+ تو یه تصمیم شک دارم، نمیدونم چی درسته و چی غلط، شما تو این شرایط چکار می‌کنید که به راه‌حل ب
برای بهتر کردن کدهای میکروها باید استاندارد MISRA را رعایت کنیم. در ای دی ای کیل ابزاری برای این کار پیش بینی شده است که متاسفانه رایگان نمی باشد.
نحوه ی نصب آن در این لینک آورده شده است.
http://www.keil.com/support/man/docs/uv4/uv4_ut_pclint_validation.htm
برای دانلود PCLint9 کامنت بگذارید. http://s8.picofile.com/file/8365566850/pclint_v9.zip.html
سوپ را با قاشقم هم می‌زنم. بوی زندگی می‌دهد، شبیه غذاهای خشک و بی‌روح سلف نیست. یک قاشق پر می‌کنم. رشته‌ها از قاشق سر می‌خورند. لبخند دهانم باز می‌شود سوپ می‌رود روی زبانم. مزه زندگی می‌دهد. سوپش سیر دارد اما اصلا مهم نیست. احساس می‌کنم مریم مقدسی هستم که یک سبد میوه از بهشت دریافت کرده است.بهت و حیرت، لبخند ظریف و مزه سیر. چطور می‌شود انقدر مهربان بود؟
زینب برایم سوپ پخته و آورده است.
ساعت هیفده دقیقه بامداداز آدمی که دو ساله ندیدمش و قبلنم همکلاسی عادیم بوده
توی تلگرام پیام تبریک گرفتم
در حالی که اصلا تولدم نیست
و اصلا آیدی یا شمارمو از کجا آورده
و اصلا از کجا این وقت شب یادش افتاده که به من تبریک بگه؟
قضیه از ریشه و اساس مشکوکه-__-
پ.ن:تازه برام آرزو کرده یه عالمه ساله ام بشم:///!!!
واضع مقولات عشر ارسطو بوده او مقولات را یعنی آنچه را که قابل تصور در ذهن و یا تفکر است  به ده قسم تقسیم نموده که در زیر آورده شده است.

کم و کیف وضع این له ز بعدش هم متی

همچنین باشد مضاف و فعل و بعدش انفعال

توضیحات مقولات عشر
ادامه

کتاب درسی ریاضی چهارم دبستان شامل 7 فصل می باشد. هر فصل کتاب از بخش های مختلف از جمله صفحه عنوان، حل مسئله، درس ها و مرور فصل تشکیل شده است.

جهت تدریس یک ساله این کتاب، نیاز به طرح درس سالانه می باشد. استفاده از طرح درس سالانه باعث می شود تدریس بر اساس بودجه بندی پیش رفته و به صورت اصولی به اهداف کوتاه مدت وبلند مدت دست یابیم.

در این قسمت، طرح درسی سالانه برای تدریس یک ساله کتاب ریاضی چهارم آورده ایم. این طرح درس شامل 5 صفحه بوده و در دو قالب ور
از حجم بیکاری و بی‌نتی تمام عکس و ویدیو و داکیومنتای تلگرامو چک کردم و اضافیشو پاک کردم و امشب هم رفتم سراغ آدیوها. اول اینکه به این نتیجه رسیدم اونقدری هم که فکر میکردم صدام داغون نیس و اگه عمری بود و دوباره نت وصل شد برنامه اینه که به همه ویس بدم و همه مجبورن تحمل کنن تا بفهمن رئیس کیه.و دوم اینکه اصلا یادم نبود ویسای این یارو هم رو این گوشیمه و دچار یاس فلسفی یا حتی افسردگی حاصل از شکست عشقی شدم.

سخنی از علامه طباطبایی
مرحوم علامه طباطبایی در تفسیر قیّم المیزان ذیل آیات ۱۰۲ و ۱۰۳ از سورة بقره که مربوط به داستان هاروت و ماروت است، بحثی فلسفی و علمی دارند و چون این دو بحث کاملاً مرتبط است، ترجمة خلاصه‌ای از آن را می‌آوریم و سپس نکات مورد استفاده از سخن ایشان را آورده و آنگاه بحث را پی می‌گیریم...
ادامه مطلب
50 عضله در صورت وجود دارد که ورزش دادن آنها سبب زیبا تر شدن صورت خواهد شد . انجام منظم ورزش های صورت سبب جلوگیری از افتادگی پلک ها ، افتادگی صورت ، جوان سازی چهره با استحکام بخشیدن به عضلات و کاهش چین و چروک ها خواهد شد و در نتیجه منجر به زیبایی صورت می شود.برخی ورزش های صورت به این ترتیب هستند:ــ دهان خود را ببندید و لپ های خود را تا جایی که می توانید باد کنید. ۴۵ ثانیه در همین حالت بمانید، سپس هوای داخل دهان تان را به آرامی بیرون دهید.ــ دهان خود
واسه خاله سوغات سوهان حلوایی آورده بودیم، منتهی سوهان خودمون رو که تست کردیم پشیمون شدیم و واسه خودمون نگهش داشتیم. منتهی بعد از یه هفته قضیه اش طی وراجی تلفنی لو رفت. منتهی خاله چون مثل مادر آدمه اجازه داد نصف جعبه رو بخوریم ولی نصف دیگه اش رو حتما واسشون ببریم.
پیش از داروین، فکر می‌کردند که زمین شش‌هزار سال عمر دارد، این عدد را از حاصل ضرب تعداد نسل‌ها تا حضرت آدم در عمر میانگین یک انسان به دست آورده بودند؛ چون گمان می‌کردند که خداوند تک تک موجودات را در ازل، یک جا خلق کرده و همه را روی زمین گذاشته است.
امروز به این فکر می‌خندیم، ولی خنده‌دارتر این است که هر روز مشابه همین شیوه بحث می‌کنیم و فکر می‌کنیم - به نتیجه می‌خندیم، اما همان فرایند را عینا تکرار می‌کنیم.

همین الان یه اروزیه شما برآورده شده
اره درست شنیدی
الان در حالی که داری حسرت 5 ساله پیشو میخوری و ارزو میکنی 5 سال بری عقب آرزوی 5 سال آیندت بر آورده شده

#خودت_خودتو_بساز
مثال: برگرفته شده از motaleat-bj.blog.ir

اره درست شنیدی
الان در حالی که داری حسرت 5 ساله پیشو میخوری و ارزو میکنی 5 سال بری عقب آرزوی 5 سال آیندت بر آورده شده

#خودت_خودتو_بساز

اره درست شنیدی
الان در حالی که دا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها